הסודות של חג האהבה

אתם תקנו לעצמכם מתנה יקרה יותר מאשר לחברה, בחתול תשקיעו יותר מבכלב, ו-9.5 מיליארד דולר שווה זוגיות :אלו הסודות של חג האהבה

 

אמנם יום הולדת יש רק פעם בשנה, אבל את אהבתנו אפשר לחגוג בארץ בכל יום - או לפחות אחת לחצי שנה. מסתבר שמדובר כאן בהרבה מעבר לזר פרחים ושוקולד, ועשרות הסקרים והמחקרים שמתבצעים בסמוך לימים האלו מוכיחים שהאהבה עדיין באוויר - אבל לא בדיוק כמו שציפינו. רגע לפני ט"ו באב, הכירו את הסודות של חגיגות האהבה מסביב לעולם

 

כמעט אלפיים שנה אחרי שהבנות היו משאילות בגדים לבנים ורוקדות בכרמים בחיפוש אחר בן זוג (כן, זה המקור של חגיגות ט"ו באב), אנחנו עדיין מקדישים את היום הזה, באמצע הקיץ, כדי למצוא אהבה, או לחגוג את זו הקיימת. את היציאה אל הכרמים כבר מזמן החליפו המסעדות ואולמות הקולנוע, השמלה הלבנה נשמרת לאירוע מאוד מסוים, אבל מסתבר שזהו רק קצה הקרחון של השינויים בהתנהגות האוהבים.

 

על פי מחקר שהתבצע בארה"ב ובבריטניה בסמוך לחגיגות הוולנטיינס דיי האחרון, התגלה כי רבים מהחוגגים לא מסתפקים בהבאת מתנה לבן או בת הזוג - אם בכלל, ובוחרים לפנק ביום הזה את הכלב (10.96% מהחוגגים), החתול (6.49%), את הילדים (31.57%) ואפילו את עצמם (14.77%). מסתבר גם שהמאהבים הסודיים עוקפים רק במעט את החברים הקרובים (3.41% מול 3.15%). אותו מחקר, שהתבצע על ידי "Much Needed", מצביע גם על כך שבממוצע, גברים יוציאו יותר מפי שתיים יותר כסף מאשר נשים.

 

הסקר של "Finder" מציג את המספרים שמאחורי הסטטיסטיקות, ומוכיח שהכי שווה להיות נשים נשואות, שכן הן מקבלות מתנות בסכום ממוצע של $357.90. הבעל, לעומת זאת, צריך להסתפק במתנה "רק" ב-206.23$. על החברה, מוציאים האמריקאים בממוצע $231.55 - ארבעה דולרים פחות ממה שהם מוציאים על עצמם, ועל החבר 105.02$. זה האחרון עוקף בסכום המתנות שהוא מקבל רק שתי קטגוריות - חיות המחמד, כאשר מסתבר שבעלי החתולים נוטים להיות בזבזנים יותר מאשר בעלי הכלבים (95.90$ מול 81.56$).

עם מתנות בסכומים האלה, הנתון הבא כנראה לא יהיה מפתיע: בממלכה המאוחדת מוציאים בכל שנה 595 מיליון פאונד על חגיגות האהבה, ובארצות הברית לא פחות מ-19 מיליארד. מה שכן מפתיע, הוא שבשנת 2019 43 מיליון אמריקאים, כלומר 17% מהאוכלוסייה, קיבלו מתנות וולנטיינז שהם אינם מעוניינים בהן. חישוב מהיר חושף שרק ביום הזה נזרקו 9.5 מיליארד דולר לפח.

 

אז מה האהובות שלנו רוצות לקבל? 27% מהבריטיות היו רוצות לצאת לחופשה רומנטית, 17% קיוו לקבל מכונית חדשה, 15% היו מסתפקות במשהו צנוע יותר - יום מפנק בספא, ו-13% חלמו על תכשיט.

 

והאהובים? על פי הנתונים של רשת המתנות "ג'נטלמן", המתנות הפופולאריות ביותר לגברים הן שעונים - בעיקר שעוני אופנה של מותגים דוגמת ארמני או מייקל קורס; תכשיטים - צמידים, שרשראות ואף טבעות אשר יכולים להיות מעוטרים באבנים יקרות ומצופים בכסף או זהב, או לחלופין מחוספסים יותר עם רצועות עור ואבנים צבעוניות, או עם כיתוב משמעותי. גם כאן ההעדפה היא למותגים מוכרים כמו Brosway, Luca Barra, ארמני או דיזל; ארנקים מעוצבים; עטים יוקרתיים עם חריטה שהופכת את המתנה לאישית; מוצרי עישון - בין אם מצת יוקרתי של ZIPPO או קוליבירי או סיגרים בסגנון וינטג', וגם מוצרי אלכוהול, ביניהם כוסות יין ייחודיות ומעמדים לבקבוק.